ALLFETT PROGRESİF VE L.D. PROGRESİF DAĞITICILAR

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

allfett+kademeli+dagiticiModüler yapıya sahip pilot kumandalı sıralama valfleridir. Pompadan çıkan yağ, sıra ile belirli dozlarda yağlama noktalarına bu valfler ile ulaştırılır.

Yağlama işlemi 400 bar’a kadar, herhangi bir yağlama noktasının gerektirdiği basınçta gerçekleşir. Yağlama noktalarından herhangi birisinin tıkanması halinde valfler, bir sonraki yağlama noktasına pilot veremediği için sistem bloke olur. Yağlama işleminin kontrolü, valf üzerine bağlanarak kullanılan elektronik siviç ya da mekanik pimli gösterge ile takip edilebilmektedir. Sistem dahilinde bulunan elektronik kontrol kartları ya da işletmedeki otomasyon sistemi sayesinde gelen arıza sinyalleri değerlendirilir. Böylece yağlama işleminin durumu tam olarak kontrol altına alınmış olmaktadır.

Progresif valfler modüler yapıya sahip olduklarından, çıkış sayıları ve doz miktarları gerektiği oranlarda ayarlanabilmektedir. Yağ miktarlarının ayarlanması piston çaplarının kombinasyonu, pompanın çalışma ve bekleme zamanlarının ayarlanması, körleme, köprüleme ve pulse sayma yöntemleri ile istenilen miktarlarda yapılabilmektedir. Progresif valfler ile yağlama noktaları arasındaki mesafe en fazla 2m olmalıdır. Ancak 2m ile 5m arasında bağlantı yapılması gerektiği durumlarda mutlaka valf çıkışlarına check-valve konulmalıdır. Progresif L.D. valfler ile yağlama noktaları arasındaki mesafe ise en fazla 5m olmalıdır. Ancak 5m ile 10m arasında bağlantı yapılması gerektiği durumlarda mutlaka valf çıkışlarına check-valve konulmalıdır. Buradaki L.D. kısaltmaları Long Distance yani Uzun Mesafe için kullanılmaktadır.

Yağ mutlaka lityum bazlı ve EP katkılı olmalıdır. Pompalar NLGI 0,1,2,3 yağlarını basabilecek özellikte imal edilmiştir, soğuk havalarda NLGI 0 veya NLGI 1, sıcak havalarda NLGI 2, sınıfı yağ kullanılmalıdır. -25C° - + 80C° sıcaklıkları arasında çalışabilmektedir.

Uygun körlemelerle dağıtıcı çıkışlarındaki yağlayıcı miktarları ayarlanabilmektedir. Herhangi bir çıkış körlendiği takdirde buradan çıkması gereken yağ karşısındaki çıkıştan çıkar. Dikkat edilmesi gereken konu iki çıkış arasındaki tapanın çıkarılması gerektiğidir. Bu tapa çıkarılmaz ise dağıtıcı bloke olur. Ayrıca alt alta olan çıkışlar da crossport yardımı ile birleştirilebilmektedir.

Tüm Allfett Marka Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.

Tüm Markaların Merkezi Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.