BEKAMAKS MX-F SX VE UX DAĞITICILAR

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

bekamaks+cok+hatli+dagiticiBekamaks marka MX-F, SX-1, SX-2, SX-3 ve UX tip dağıtıcılar, özellikle kademeli ve çok hatlı sistemlerde kullanılmaktadır.

Segmentli bir yapıya sahip olan bu dağıtıcılar (yağlama blokları veya kütükleri) yapıları gereği modülerdir. MX-F serisi için minimum 6 maksimum 24, diğer seriler için minimum 6 maksimum 20 çıkışa kadar üretimleri mevcuttur.

MX-F serisi dağıtıcılar 0,025-0,10 cc, SX-1 serisi dağıtıcılar 0,068-0,43 cc, SX-2 ve SX-3 serisi dağıtıcılar 0,075-,47 cc, UX serisi dağıtıcılar ise 1,13-2 cc yağlayıcıyı bir strokta verebilmektedir. SX-3 serisi dağıtıcılar paslanmaz çelik iken diğerleri galvanizli çeliktir.

Sandviç tip dağıtıcılar ile değişik kombinasyonlar elde etmek mümkündür. SXE-2, SXE-3, SXD, SX-4, UX-5 bu tip dağıtıcılara örnektir. Daha yüksek debilerde ve daha büyük diş ölçüleri için kullanılırlar.

Dağıtıcılarda opsiyonel olarak görsel pim ya da yaklaşım sensörü kullanmak mümkündür. Bu sayede yağlama sisteminin görsel ya da elektriksel kontrolü sağlanmış olur.

 

bekamaks+sandvic+dagitici
Dağıtıcı giriş ve çıkış diş ölçüleri MX-F için M10x1, SX-1, SX-2, SX-3 için G1/8 ve UX için G1/2 dir. SXE-2 G1/8, SXE-3 G1/4, SXD G3/8, SX-4 G1/4 ve G1/8, UX-5 G3/8 diş ölçüsüne sahiptir. Çıkışlardan herhangi birisi bloke olduğunda dağıtıcı bir süre sonra hiçbir çıkışından yağlayıcı veremez ve bloke olur. Kontrol mekanizmasına sahip bir dağıtıcı (yaklaşım sensörü) bloke olduğu zaman sistemin yağlayıcısız kaldığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Eğer sadece tek çıkış bloke olup diğerleri yağlamaya devam etseydi, hiçbir şekilde tıkanan bir çıkışın olduğu tespit edilemeyecekti ve o yatak yağsız kalacaktı.

Çalışma basınçları 150 bar ile 400 bar arasında değişmektedir.

Tüm Bekamaks Marka Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.

Tüm Markaların Merkezi Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.