DELIMON DD VE DM DAĞITICILAR

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

bijur+delimon+cift+hatli+dagiticiBijur-Delimon (Farval) marka DD ve DM tip dağıtıcılar, çift hatlı sistemlerde kullanılmaktadır.

Monoblok bir yapıya sahip olan bu tip dağıtıcılar (yağlama blokları veya kütükleri) sağlam ve kompakttırlar. Standart olarak DD dağıtıcıların minimum 1 maksimum 12 çıkışa, DM dağıtıcıların minimum 1 maksimum 4 çıkışa kadar üretimleri mevcuttur. DD dağıtıcılar iki taraftan, DM dağıtıcılar ise tek taraftan çıkışa sahiptirler.

Herbir çıkıştan DD-2X 0,09-0,59, DD-5X dağıtıcılar 0,18-4,74, DM-3X dağıtıcılar 0,19-1,18, DM-4X dağıtıcılar 0,59-2,21, DM-5X dağıtıcılar 1,23-5,01 ve DM-6X dağıtıcılar 2,95-13,11,  cc/st yağ vermektedir. Herhangi bir çıkışın karşısındaki çıkış körlendiğinde oradan çıkması gereken yağlayıcı da bu çıkıştan çıkar. Yani körlenen çıkışın yağlayıcısı onun hemen karşısındaki çıkışa aktarılır. Bu işlem dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Böylece bu çıkıştan 13,11 + 13,11 = 26,22 cc/st kadar yağlayıcı elde edilir. Farklı yağ ihtiyacı olan yatak yağlamalarında bu özellik çok büyük faydalar sağlamaktadır. Körleme yaparken dağıtıcı üzerindeki tapa uygun tapayla değiştirilmezse o çıkışı bloke olur ancak diğer çıkışlar yağlamaya devam eder.

Dağıtıcılarda opsiyonel olarak görsel pim ya da piston dedektörü kullanmak mümkündür. Bu sayede yağlama sisteminin görsel ya da elektriksel kontrolü sağlanmış olur.

DD-2X dağıtıcı giriş ve çıkış diş ölçüleri NPTF 1/8'dir. DD-5X dağıtıcı giriş diş ölçüleri NPTF 3/8 ve çıkış diş ölçüleri NPTF 1/4'dür. Bütün DM dağıtıcıların giriş diş ölçüleri NPTF 3/8'dir. Sadece DM-3X dağıtıcının çıkış diş ölçüleri NPTF 1/8 diğerlerinin NPTF 1/4'dür. Maksimum çalışma basıncı 250 bar ve maksimum çalışma sıcaklığı da 163 °C'dir. NLGI 3 numara grese kadar kullanılabilir.

Bu modeller SKF ve Lincoln marka çift hatlı sistem dağıtıcıları ile aynı fiziksel yapıya sahiptir. Giriş ve çıkış diş ölçüleri aynıdır (DD-5X). Çalışma prensipleri aynı olduğu için birbirlerine tam olarak muadil olabilirler.

Tüm Bijur-Delimon Marka Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.

Tüm Markaların Merkezi Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.