DELIMON PVB DAĞITICILAR

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

bijur+delimon+pvb+dagiticiBijur Delimon (Farval) marka PVB tip dağıtıcılar, özellikle kademeli ve çok hatlı sistemlerde kullanılmaktadır. Bazı durumlarda çift hatlı sistem dağıtıcılarından sonra tali dağıtıcı olarak ta kullanılmaktadırlar.

Monoblok bir yapıya sahip olan PVB tip dağıtıcılar (yağlama blokları veya kütükleri) sağlam ve kompakttırlar. Standart olarak minimum 6 maksimum 20 çıkışa kadar üretimleri mevcuttur.

Her çıkışından 0,17 cc/st yağ vermektedir. Çeşitli körleme tapaları yardımıyla faklı çıkış kombinasyonları sağlamak mümkündür. C tipi tapa ile herhangi bir çıkışın üstündeki çıkış körlendiğinde oradan çıkması gereken yağlayıcı da bu çıkıştan çıkar. Yani körlenen çıkışın yağlayıcısı onun hemen altındaki çıkışa aktarılır. Böylece bu çıkıştan 0,17 + 0,17 = 0,34 cc/st yağlayıcı elde edilir. B tipi tapa sayesinde ise körlenen çıkışın yağlayıcısı karşı çıkışa aktarılır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise iki çıkış arasındaki tapanın çıkartılmasıdır. Aksi takdirde dağıtıcı bloke olur. Bu şekilde en alt çıkış körlenmemek kaydıyla istenilen miktarlarda yağlayıcı çıkışı alınabilmektedir. Farklı yağ ihtiyacı olan yatak yağlamalarında bu özellik çok büyük faydalar sağlamaktadır.

Dağıtıcılarda opsiyonel olarak görsel pim ya da yaklaşım sensörü kullanmak mümkündür. Bu sayede yağlama sisteminin görsel ya da elektriksel kontrolü sağlanmış olur.

Dağıtıcı adlandırılması çıkış sayısına göre yapılmaktadır. Aynı zamanda görsel pim veya yaklaşım sensörü olması adını etkilemektedir. Örneğin 6 çıkışlı ve pimli bir dağıtıcının kodu PVB06A02AAA03 dür. 10 çıkışa kadar olan dağıtıcıların adlandırılması buna benzer şekildedir. Daha fazla çıkışlı dağıtıcılarda PVB14-001 şeklinde olmaktadır. Pim var ise PVB14-002, yaklaşım sensörü var ise PVB14-003 olarak kodlanmaktadır. Sadece 12 çıkışlı dağıtıcıda 001 ile 002 yer değiştirmiştir. Yani pimli PVB12-001 iken pimsiz dağıtıcı PVB12-002 dir.

Dağıtıcı çıkış diş ölçüleri M10x1 ve giriş diş ölçüleri G1/8'dir. Çıkışlardan herhangi birisi bloke olduğunda dağıtıcı bir süre sonra hiçbir çıkışından yağlayıcı veremez ve bloke olur. Kontrol mekanizmasına sahip bir dağıtıcı (görsel pim ya da yaklaşım sensörü) bloke olduğu zaman sistemin yağlayıcısız kaldığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Eğer sadece tek çıkış bloke olup diğerleri yağlamaya devam etseydi, hiçbir şekilde tıkanan bir çıkışın olduğu tespit edilemeyecekti ve o yatak yağsız kalacaktı.

Bu modeller SKF (Vogel) VPBG ve Lincoln marka SSV çok hatlı sistem dağıtıcıları ile aynı fiziksel yapıya sahiptir. Giriş diş ölçüleri aynıdır. İki tip dağıtıcıya ait ayrı özellikler bu dağıtıcıda mevcuttur. İstenilen körleme seçeneğine sahip olduğu için iki dağıtıcı için de muadil olabilirler.

Tüm Bijur-Delimon Marka Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.

Tüm Markaların Merkezi Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.