GRES POMPASI

SİSTEM İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

gres+pompasi+cesitleriKoruyucu bakımın olmazsa olmazı yağlama işlemi için gerekli olan, gresin istenilen bölgeye veya yatağa sevkedilmesini sağlayan mekanik ekipmanlardır. Rulmanların, kızakların, burçların, mafsalların vb. yağlanmasını sağlayan gres, çeşitli şekillerde gres pompaları aracılığıyla taşınır. Gres pompaları, manuel gres pompası, elektrikli gres pompası, pnömatik (havalı) gres pompası, hidrolik gres pompası, gres tabancası olmak üzere çeşitlendirilebilir.

Manuel Gres Pompası:

Herhangibir otomatik tahrik sistemi olmayan, insan gücüyle çalışan gres pompasıdır. Bu pompalar sabit veya taşınabilir olabilir. Yağlama sisteminin maliyetini düşürmek ve çalışanların daha aktif olmalarını sağlamak için kullanılabilir. Nispeten düşük rezervuar kapasitelerine sahiptir. Dağıtıcı bloklara bağlanabildiği gibi direk olarak yatağa da bağlanabilir.

Elektrikli Gres Pompası:

Otomatik merkezi yağlama sistemlerinde en çok tercih edilen pompa tipidir. 24 VDC, 220 VAC veya 380 VAC gerilimlerde çalışabilir. Rezervuar haznesi olarak çeşitli opsiyonlar olabilir. Genellikle 1'den fazla çıkışlı olur. Markaya ve sisteme göre 50'den fazla çıkışı olan pompalar mevcuttur. Sabit olabildiği gibi varil tipi seyyar elektrikli pompalar da vardır. Entegre kontrol sistemli ve alçak seviye uyarılı opsiyonları vardır.

Pnömatik (Havalı) Gres Pompası:

Hava tahrikli çalışan pompadır. Genellikle açık dişli püskürtme sistemlerinde ve zincir yağlamada kullanılır. Sabit, mobil veya varil tipi olabilir.

Hidrolik Gres Pompası:

Hidrolik tahrikli çalışan pompadır. Çok tercih edilmeyen bir pompa tipidir.