INTERLUBE SPL VE XPL DAĞITICILAR

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

interlube+xpl+xpl+dagiticiInterlube marka SPL ve XPL tip dağıtıcılar, özellikle kademeli ve çok hatlı sistemlerde kullanılmaktadır. Bazı durumlarda çift hatlı sistem dağıtıcılarından sonra tali dağıtıcı olarak ta kullanılmaktadırlar.

Monoblok bir yapıya sahip olan SPL/XPL tip dağıtıcılar (yağlama blokları veya kütükleri) sağlam ve kompakttırlar. Standart olarak minimum 6 maksimum 12 çıkışa kadar üretimleri mevcuttur.

Her çıkışından 0,2 cc/st yağ vermektedir. Bu dağıtıcıların çeşitli şekillerde körlenme kombinasyonları mevcuttur. Körlemelerle ya alttaki çıkışa ya da karşıdaki çıkışa yağ göndermek mümkündür. SPL tip tapalar yardımıyla körlenen çıkıştan çıkması gereken yağlayıcı bir alttaki çıkıştan çıkarken, XPL tip tapayla körlenen çıkışın yağlayıcısı da karşı çıkıştan çıkar. Yandaki örnekte görüldüğü gibi SPL tapa yardımı ile 5 ten çıkan yağ 3 e, 6 dan çıkan yağ ise 4 e verilmektedir. XPL tapa sayesinde de 4 e gelen bütün yağlayıcı karşısındaki 3 e aktarılmaktadır. Bu sayede 3 ten toplam 4 kat yağlayıcı çıkmaktadır.

interlube+xpl+xpl+dagitici+kombinasyonuDağıtıcıların sağlıklı çalışabilmesi için çekvalfler kullanılmaktadır. Çekvalfin ucunda SSV tip dağıtıcılarda olduğu gibi yüzük olması gerekmektedir.

Dağıtıcılarda opsiyonel olarak görsel pim ya da yaklaşım sensörü kullanmak mümkündür. Bu sayede yağlama sisteminin görsel ya da elektriksel kontrolü sağlanmış olur.

Dağıtıcı giriş ve çıkış diş ölçüleri G1/8 dir. Çıkışlardan herhangi birisi bloke olduğunda dağıtıcı bir süre sonra hiçbir çıkışından yağlayıcı veremez ve bloke olur. Kontrol mekanizmasına sahip bir dağıtıcı (görsel pim ya da yaklaşım sensörü) bloke olduğu zaman sistemin yağlayıcısız kaldığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Eğer sadece tek çıkış bloke olup diğerleri yağlamaya devam etseydi, hiçbir şekilde tıkanan bir çıkışın olduğu tespit edilemeyecekti ve o yatak yağsız kalacaktı.

Dağıtıcıların adlandırılması çıkış sayısına göre yapılmaktadır. Örneğin 6 çıkışlı bir dağıtıcı XPL06 olarak adlandırılmaktadır. Benzer şekilde diğer dağıtıcılar da XPL08, XPL10, XPL12 şeklinde adlandırılmıştır. Görsel pim olan dağıtıcılar XPL06K olarak adlandırılır.

Bu modeller Lincoln marka çok hatlı sistem dağıtıcısı olan SSV ile aynı fiziksel yapıya sahiptir. Giriş ve çıkış diş ölçüleri aynıdır. Uygun şekilde körleme yapıldığı durumlarda sorunsuz bir şekilde alternatif olabilirler. NLGI 2 greslerle sorunsuz bir şekilde çalışabilirler. Minimum çalışma basıncı 17 bar ve maksimum çalışma basıncı 400 bar dır.

Tüm Interlube Marka Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.

Tüm Markaların Merkezi Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.