KARIŞTIRICILAR İÇİN MERKEZİ YAĞLAMA SİSTEMLERİ

SİSTEM İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

twin+shaft+mikser+yaglama+sistemiBeton santralleri içinde yağlama sistemlerinin en çok kullanıldığı ekipmanlar karıştırıcılardır (mikserler). Karıştırıcı şaftlarının yataklarının içine şerbet girmesini engellemek amacıyla merkezi yağlama sistemi ile sürekli bir karşı basınç oluşturulur. Bu sayede yataklar ve keçeler zarar görmemiş olur.

Karıştırıcı (twin-shaft, single-shaft, planet type gibi) için seçilecek 2kg rezervuar kapasiteli, kontrol sistemsiz bir gres pompası ile yağlayıcının dağıtımını gerçekleştirecek olan bir dağıtıcı istenilen yağlama sistemi için yeterli ve uygun olacaktır. Santralin otomasyon sistemi ile pompa istenilen sürelerde çalıştırılabilecektir. Opsiyonel olarak dağıtıcı üzerine bağlanacak olan bir yaklaşım sensörü, sistemin yağsız çalışmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Sistem, manuel yağlama bloğu, dolum filtresi, manometre bağlantıları ile genişletilebilmektedir.

Birçok markanın bu tür santraller için basit ve ekonomik çözümleri vardır. Örneğin SKF marka KFG ve KFA model pompalar ve VPBM model dağıtıcılar, Lincoln 203 model pompalar ve SSV model dağıtıcılar, Allfett marka ALL-10 model pompalar ve progresif dağıtıcılar bu sistemler için uygun çözümlerdir.