LINCOLN SAF POMPA

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

lincoln-saf-varil-pompasiAçık dişli püskürtme sistemleri için özel olarak üretilmiş olan varil tipi pnömatik (havalı) pompadır. 180 kg kapasiteli variller için uygundur. Hem tek hem de çift pinyonlu dişliler için kullanılabilmektedir. Dişli püskürtme sistemlerinde kullanılan yağlayıcı miktarı çok fazla olduğu için varil tipi pompaların kullanımı, sık rezervuar dolumlarını azaltıcı bir etkendir. Ayrıca tek bir strokta 1,1 cc yağlayıcı basabildiği için çalışma-durma süreleri daha esnek olabilir.

Pnömatik tahrikli Lincoln Saf pompaların girişlerine 3/2 solenoid valf bağlantısı yapılmalıdır. Çünkü pompayı tahrik eden havanın tekrar pompadan dışarı atılması gerekmektedir. Pompaya ve dişli püskürtmede kullanılan nozullara (memelere) giden havanın temiz ve nemsiz olması gerekir. Bu nedenle hava öncelikle şartlandırıcıdan geçirilir ve ondan sonra ekipmanlara verilir.

Pompa çalışması, dağıtıcı  sensörü, hava valfi gibi ekipmanların kontrolü için iyi bir otomasyon sistemine ihtiyaç duyulur. Böyle bir sistem harici olarak sadece otomatik yağlama sistemi için temin edilebileceği gibi dişlinin bulunduğu ekipmanın (değirmen, döner fırın vb.) kendi otomasyonundan da faydalanılabilmektedir.

Lincoln marka Saf model pompalar, SKF marka PVP model pompalara muadil olabilecek pompalardır. Kullanım amaçları ve teknik özellikleri çok benzerdir. Tek çıkışlı ya da iki çıkışlı olabilmektedir. NLGI sınıfı 00 ve 0 numara gresler için uygundur.

Tüm Lincoln Marka Gres Yağlama Pompaları görmek için linke tıklayınız.

Diğer Markaların Gres Yağlama Pompalarını görmek için linke tıklayınız.