LINCOLN VSG VSL VSKH VE VSKV DAĞITICILAR

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

lincoln+cift+hatli+dagiticiLincoln marka VSG, VSL, VSKH ve VSKV tip dağıtıcılar, çift hatlı sistemlerde kullanılmaktadır.

Monoblok bir yapıya sahip olan bu tip dağıtıcılar (yağlama blokları veya kütükleri) sağlam ve kompakttırlar. Standart olarak minimum 2 maksimum 8 çıkışa kadar üretimleri mevcuttur.

Herbir çıkıştan VSG dağıtıcılar 0-2,2, VSL dağıtıcılar 0-5, VSKH ve VSKV dağıtıcılar ise 0-1,5 cc/st yağ vermektedir. Herhangi bir çıkışın karşısındaki çıkış körlendiğinde oradan çıkması gereken yağlayıcı da bu çıkıştan çıkar. Yani körlenen çıkışın yağlayıcısı onun hemen karşısındaki çıkışa aktarılır. Bu işlem dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Böylece bu çıkıştan 5 + 5 = 10 cc/st kadar yağlayıcı elde edilir. Farklı yağ ihtiyacı olan yatak yağlamalarında bu özellik çok büyük faydalar sağlamaktadır. Körleme yaparken dağıtıcı içindeki tapa çıkarılmazsa dağıtıcının o çıkışı bloke olur ancak diğer çıkışlar yağlamaya devam eder.

Dağıtıcılarda opsiyonel olarak görsel pim ya da piston dedektörü kullanmak mümkündür. Bu sayede yağlama sisteminin görsel ya da elektriksel kontrolü sağlanmış olur.

Dağıtıcı giriş diş ölçüleri G3/8 ve çıkış diş ölçüleri G1/4'dir. NPTF opsiyonu da mevcuttur. Maksimum çalışma basıncı 400 bar ve maksimum çalışma sıcaklığı da 120 °C'dir. NLGI 3 numara grese kadar kullanılabilir.

Bu modeller SKF marka çift hatlı sistem dağıtıcısı olan DUOFLEX ile aynı fiziksel yapıya sahiptir. Giriş ve çıkış diş ölçüleri aynıdır. Çalışma prensipleri aynı olduğu için birbirlerine tam olarak muadil olabilirler.

Tüm Lincoln Marka Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.

Tüm Markaların Merkezi Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.