SKF DUOFLEX DAĞITICILAR

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

skf+cift+hatli+dagiticiSKF (Vogel) marka DUOFLEX tip dağıtıcılar, çift hatlı sistemlerde kullanılmaktadır.

Monoblok bir yapıya sahip olan DUOFLEX tip dağıtıcılar (yağlama blokları veya kütükleri) sağlam ve kompakttırlar. Standart olarak minimum 2 maksimum 8 çıkışa kadar üretimleri mevcuttur.

Herbir çıkıştan ayarlanabilir şekilde 1,25-5 cc/st yağ vermektedir. Herhangi bir çıkışın karşısındaki çıkış körlendiğinde oradan çıkması gereken yağlayıcı da bu çıkıştan çıkar. Yani körlenen çıkışın yağlayıcısı onun hemen karşısındaki çıkışa aktarılır. Bu işlem dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Böylece bu çıkıştan 5 + 5 = 10 cc/st kadar yağlayıcı elde edilir. Farklı yağ ihtiyacı olan yatak yağlamalarında bu özellik çok büyük faydalar sağlamaktadır. Körleme yaparken dağıtıcı içindeki tapa çıkarılmazsa dağıtıcının o çıkışı bloke olur ancak diğer çıkışlar yağlamaya devam eder.

Dağıtıcılarda opsiyonel olarak görsel pim ya da piston dedektörü kullanmak mümkündür. Bu sayede yağlama sisteminin görsel ya da elektriksel kontrolü sağlanmış olur.

Dağıtıcı giriş diş ölçüleri G3/8 ve çıkış diş ölçüleri G1/4'dir. Elektrik kontrolsüz dağıtıcılar maksimum 400 bar kontrollü dağıtıcılar ise maksimum 350 bar basınca dayanıklıdır. Çalışma sıcaklığı -25 ile 80 °C'dir. NLGI 3 numara grese kadar kullanılabilir.

Bu modeller Lincoln marka çift hatlı sistem dağıtıcısı olan VSG ve VSL ile aynı fiziksel yapıya sahiptir. Giriş ve çıkış diş ölçüleri aynıdır. Çalışma prensipleri aynı olduğu için birbirlerine tam olarak muadil olabilirler.

Tüm Skf Marka Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.

Tüm Markaların Merkezi Yağlama Dağıtıcılarını görmek için linke tıklayın.