SKF FF VE FB POMPA

ÜRÜN İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

skf+cok+cikisli+fb+pompa

24 Çıkışlı FB Pompa

SKF marka kademeli sistem pompaları olan FF ve FB pompalar, yağlama sistemlerinde en çok tercih edilen pompalardandır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerde, çimento fabrikalarında, demir-çelik sanayiinde sorunsuz bir şekilde çözüm olmaktadırlar.

NLGI 3 numaraya kadar gres basabilmektedir. Minimum 50 mm2/sn viskoziteli sıvı yağlar için de uygundur. Maksimum çalışma basıncı; piston çapı 6 mm olan pompa elemanı için 350, piston çapı 8 mm olan pompa elemanı için 200, piston çapı 10 mm olan pompa elemanı için 125 bardır. Piston çapı büyüdükçe verdiği yağ miktarı artmasına karşın dayanımı azalmaktadır.

FF pompaların kullanılabilecek olan 12 çıkışları ve FB pompaların ise 24 çıkışları vardır. Pistonlu tip pompa elemanları sayesinde belirli miktarlarda yağı her turda verebilmektedir. Direk olarak yağlama noktalarına bağlanabileceği gibi VPBM, VPKM, VBPG, VPKG tip dağıtıcılara bağlanarak daha çok yağlama noktası için kullanılabilirler.

skf+cok+cikisli+ff+pompa

12 Çıkışlı FF Pompa

 

 

FF ve FB tip pompaların 3 farklı tip ayarlanabilir pompa elemanı vardır: Ø6 pompa elemanı 0,027-0,08 cc/st, Ø8 pompa elemanı 0,05-0,15 cc/st, Ø10 pompa elemanı 0,077-0,23 cc/st arasında ayarlanabilir yağ kapasitesine sahiptir. Redüktör dişli oranına göre debisi değişkenlik göstermektedir.

Pompa elemanı çıkış ölçüleri Ø6, Ø8, Ø10 çaplı borulara uygun şekilde somun ve yüzüklü olarak gelmektedir.

Rezervuar kapasitesi olarak FF pompaların 4 ve 10l, FB pompaların ise 6, 15 ve 30l opsiyonları mevcuttur. Alçak seviye şalteri kullanabilme seçeneği de sunmaktadır. Bu şalterler mekanik olabileceği gibi ultrasonik te olabilir. Aynı zamanda üst seviye için de uyarı verebilen şalterler mevcuttur. Otomasyon sistemleri için bu özellikler önem arzetmektedir.

Lincoln marka 215 ve 230 tip pompalara muadil pompalardır.

Tüm Skf Marka Gres Yağlama Pompaları görmek için linke tıklayınız.

Diğer Markaların Gres Yağlama Pompalarını görmek için linke tıklayınız.