TEK HATLI SİSTEMLER (SINGLE LINE SYSTEMS)

Genellikle dişli tip olan pompadan çıkan yağlayıcı ana hat yardımı ile dağıtıcılara taşınır. Daha sonra istenilen miktarlarda yağlayıcı, yağlama noktalarına sevk edilir. Bu işlem, seçilen dağıtıcılara bağlı olarak pompa çalışırken ya da pompa çalıştıktan sonra gerçekleşir

Tek hatlı sistemler; sıvı yağ ve 000-2 numara gresler için dizayn edilmiş olsalar da genellikle sıvı yağ ya da akışkan gres uygulamalarında tercih edilmektedir.

Bu sistemler genel olarak matbaa, tekstil, gıda endüstrileri ile takım tezgahları için tasarlanmıştır. İstenildiği takdirde hava yardımıyla basit püskürtme sistemleri haline gelebilirler. Maliyet olarak diğer sistemlere göre daha uygundur.

Her bir yatak için her çevrimde 0,01-2,5 cc aralıklarında yağlayıcı vermektedir. Pistonlu dağıtıcılar ile viskozite ve geri basınç değişikliğinden etkilenmeden her bir yatak doğru miktarda yağlanmaktadır. Küçük çaplarda tesisat elemanları ile kolay ve modüler tasarım imkanı sağlar. Sistem çalışma basıncı çok yüksek olmadığı için poliamid hortumlar kullanılabildiğinden otomatik geçme rakorlar tercih edilebilir. Montajı ve bakımı kolaydır.

tek+hatli+sistem

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
Diğer sistemlere ulaşmak için buraya tıklayın.