TEZGAH YAĞLAMA SİSTEMLERİ

SİSTEM İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

cnc+tezgah+yaglama+sistemİnsan gücünü azaltmak, seri imalat yapabilmek için bilgisayar destekli nümerik kontrollü takım tezgahları (CNC tezgah) geliştirilmiştir. CAM programları yardımıyla bilgisayarda tasarlanan parçalar, direk olarak bu tezgahlara aktarılarak hızlı ve güvenilir bir şekilde ürün imal edilebilmektedir. Bu tezgahlarda bulunan kızak ve yataklar sayesinde çok yönlü ve açısal olarak rahat bir şekilde işleme yapabilmektedir.

Bu tezgahların kızaklarının düzenli olarak yağlanması gerekmektedir. Ancak sürekli çalışan ve hareket halinde olan bir tezgahın elle yağlanması mümkün değildir. Bu nedenle tezgahların yağlanmasını düzenli ve doğru bir şekilde yapması amacıyla tasarlanmış yağlama sistemleri mevcuttur. Tezgah çalışıyorken bile kızakların yağlanması bu sistemler tarafından gerçekleşmektedir. Tek hatlı sistem pompası ve dağıtıcıları ile uygun fiyatlı bir çözüm elde etmek mümkündür.

SKF marka MKU model pompalar ile 340, 350 serisi piston dağıtıcılar, takım tezgahlarının kızak yağlamaları için ideal pompalardır.

Ayrıca birçok markada takım uçları için geliştirdikleri özel sistemler vardır. Takım ömrünü uzatmak, ortamdaki yüksek ısıya engel olmak için dizayn edilmişlerdir. Geleneksel dışarıdan uygulanan sıvı yağlama yerine takım ucunun içinden direk malzeme ile takım arasına yağlayıcı veren sistemler vardır. Bu sistemler hem daha verimli hem de daha çevrecidir.